top of page
ארץ צאלים.jpg
mifgash_reka_FIN-clear3.png

הנגב המערבי כפי שלא הכרתם - מפגשים , אמנות, מורשת ועוד

הצטרפו אלינו לטיול מיוחד במדבר, הכולל "טעימות" מגוונות מהאיזור.
כשבמרכז הגשם מטריד והכבישים עמוסים זה בדיוק הזמן לרדת דרומה.
המרחבים, השקט, האנשים המיוחדים והמקומות הפשוטים (אך המרתקים)
בהם נבקר מאפשרים לכם להכיר מחדש אזורים בארץ,
ולחוות אתרים שהוקמו מחלומות על ציונות, קהילתיות ורצון לחיות אחרת.


הצטרפו אלינו למסע מיוחד במדבר, הכולל "טעימות" מגוונות מהאיזור.
נבקר בחוות בודדים ונשמע איך משפחה עם 6 ילדים עוזבת הכל ועוברת למדבר עם אוהל וגדיים. נכיר את בועז, ונשמע את סיפור משפחתו הייחודי, המשולב במורשת כל כולנו, נטייל בפתחת ניצנה המבודדת ונשמע על 200 משפחות החיות בחמישה ישובים נידחים ועוסקות בחקלאות ובתיירות.

נבקר ב
מצפה גבולות – הישוב הראשון בנגב ונקנח ב"שביל הסלט" והתוצרת החקלאית המיוחדת שלהם. כמו תמיד הטיולים שלנו כוללים מפגשים עם אנשי המקום, טעימות של תוצרת מקומית וטיולים למקומות חדשים ומרתקים.

נלון במלון ארץ צאלים המחודש – מתחם אירוח מרווח בלב חבל הבשור עם חדרי לינה, מסעדה מעולה וחמאם עם בריכות תרמאליות, סאונה ומתחם טיפולים ( בתיאום מראש)

לתכנית הטיול המלאה ולהרשמה גללו למטה

food4.jpg
pic (222).jpg

תאריכי יציאה לטיול:

15-17/02/2022

2 לילות במלון ארץ צאלים בקיבוץ צאלים

ו - 3 ימי טיול בהדרכת אבי טלמון

מדריך מומחה מצוות מורי הדרך

של גורדון טורס

במהלכם תיהנו מתכנית טיול עשירה הכוללת

טיולים, הרצאות ומגוון פעילויות:

תכנית הטיול - היום הראשון:

הגעה ברכבים פרטיים-  ניפגש בשעה 12:00

בחוות נאות לא רחוק משדה בוקר.

 

לפני 18 שנה , הגשימו לאה וגדי נחימוב את חלומם, ועברו יחד עם ילדיהם אל רמת הנגב שם הקימו את אחת מ 23 חוות הבודדים שקמו במרחבי הנגב.

בחווה מגדלים עיזים ומייצרים מחלבן גבינות איכותיות.

כמו כן הוקמו בחווה בקתות אירוח שמארחות מקומיים ותיירים באווירה מדברית מיוחדת.

בביקור נפגוש את בעלי החווה שיספרו את סיפורם האישי שמשתלב בסיפור הקמתן של חוות הבודדים בנגב.

נסייר בחווה ובדיר ולסיום נטעם מהגבינות המיוצרות במקום

בתום הסיור ניסע לצאלים למלוננו.

לאחר צק אין והתארגנות בחדרים אתם מוזמנים להנות מחמאם המלון היחודי למקום. ניפגש לארוחת ערב ולאחריה נצא לביקור לילה מיוחד במינו.

לאחר ארוחת הערב מצפה לנו מפגש מרתק במוזיאון "צאן ברזל" , מרכז מורשת ייחודי שנחנך בקיבוץ בשנת 2018 , והוא יציר כפיו של בועז, בן לדור שלישי של משפחה ירושלמית שסבו הקים בית מלאכה צנוע בירושלים לעיצוב וייצור סמלים שמלווים את ההיסטוריה של ארץ ישראל מראשית המאה העשרים ועד לאחר הקמת מדינת ישראל.

במפגש עם בועז נרגיש לעיתים כמו במופע סטנד אפ שמשלב הומור עם אנקדוטות מפתיעות מההיסטוריה של ארצנו.

הטיול מתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

במהלך כל הסיורים וההרצאות נקפיד על מספר המשתתפים

ועל המרחק בין האורחים בהתאם להנחיות.

עומדים בתנאי התו הסגול כדי שתוכלו ליהנות בביטחה!

Nitzna.jpg

תכנית הטיול - היום השני:

08:00 - ארוחת בוקר במלון.

09:00 - נצא לסיור שיכלול ארוחת צהריים. הסיור יצא מהמלון באוטובוס ויסתיים בסביבות 17:00.

אזור ניצנה הוא אחד האזורים בארץ שרוב האנשים לא יגיעו אליהם כלל כל ימי חייהם. כביש מדברי מוביל מבאר שבע בנסיעה של שעה ומשהו לכיוון מעבר הגבול ניצנה. שם, בסמוך למעבר הגבול נמצא כי האזור שקק היסטוריה והתיישבות בתקופות קדומות. גם כיום, ישנה התיישבות מתחדשת באזור זה.

נצא מהמלון בנסיעה, ונגיע אל נקודת תצפית בסמוך לישוב הקהילתי אשלים ממנה נשקיף אל שלושה מתחמי פיתוח וניסוי של מיזמי אנרגיה ירוקה שבכל אחד מהם נעשה שימוש בטכנולוגיה שונה להפקת אנרגיה ממקור השמש. בין היתר יתגלה לנגד עינינו מגדל שגובהו 240 מטר וסביבו יותר מ 50 אלף מראות, ונשמע הסבר מפורט אודותיו ואודות שאר המיזמים שנראה.

 

נמשיך בנסיעה מערבה אל פתחת ניצנה, ונפתח את ביקורנו באזור במסלול הליכה רגלי קצר אל "חמוקי ניצנה", שם שניתן לפארק סלעי קירטון טבעי בקרבת הגבול המצרי. הסלעים הלבנבנים, המעוגלים, המתפתלים והחלקים, נוצרו על ידי בלייה טבעית באופן שבו נראים ממש כמו “חמוקיים.”

בנסיעה קצרה נגיע למרגלות ניצנה העתיקה שהוקמה ע"י הנבטים כאחת משש תחנות דרכים שהוקמו על ידם ברחבי הנגב וקיבלה את מימיה משיטפונות החורף של נחל ניצנה, שנמצא לרגלי התל. הנבטים ניצלו את מרחב הנגב שנשאר פנוי, מאחר והשלטון המרכזי בתקופתם לא ידע כיצד "להשתמש" במדבר. נבקר בכנסיה הביזנטית שלמרגלות התל , משם נשקיף אל ראש התל , ונכיר את סיפורם המיוחד של הנבטים.

 

נמשיך אל אתר תחנת הרכבת התורכית הסמוכה בעוג'ה אל חפיר. במלחמת העולם הראשונה, יצאו התורכים מארץ ישראל במטרה להגיע אל תעלת סואץ. קווי האספקה הארוכים והמחסור במים הביאו אותם לסלול קו הרכבת לכיוון התעלה, שלאורכו נבנתה בשנת 1915 תחנת הרכבת המפורסמת בבאר שבע ושנה לאחר מכן הגיעה המסילה לעוג'ה אל חפיר. המסילה הספיקה לשמש זמן קצר מאחר וכבר בתחילת 1917 פינו התורכים את עוג'ה אל חפיר ונסוגו לעבר באר שבע, גם שם לא נשארו לאורך זמן.

 

מכאן נמשיך אל כפר הנוער ניצנה שנוסד בשנת 1986 על ידי אריה לובה אליאב שעמד בראשו כעשרים שנה. כיום מאגד הכפר בתוכו מגוון תוכניות חינוכיות, תכניות מנהיגות לצעירים ומגוון פעילויות חברתיות שונות. הביקור במקום יכלול מפגש היכרות עם נציגי הנהלת הכפר, וסיור במקום בסיום הסיור, נתארח לארוחת צהריים בחדר האוכל שבכפר (ארוחה בשרית בהגשה). 

 

את סיורנו בפתחת ניצנה נסיים בטעם מתוק בבית הדבש במושב קדש ברנע. נפגוש את אדוארד שהקים את המקום לפני 20 שנה , ונשמע את סיפורו האישי והרצאה מרתקת על חיי הדבורה והתנהלות בכוורת , נצפה בהתנהלות הדבורים בכוורת שקופה , ונטעם מסוגי הדבש המופקים במקום.

 

נשוב למלון לקראת 17:00

 

הערב - ארוחת ערב פויקה סביב המדורה שתלווה במופע מוסיקאלי מקומי

תותים.jpg
salat4u_edited.jpg

תכנית הנופש - היום השלישי:

08:00 - ארוחת בוקר במלון.

יציאה ברכבים פרטיים מהמלון

13:00 – סיום הטיול

בנסיעה קצרה נגיע אל מרכז המבקרים ב"מצפה גבולות", אחד משלוש נקודות התיישבות שהוקמו בנגב בשנת 1943 במסווה של מצפה חקלאי בתקופה בה הטילו הבריטים קשיים על הרחבת ההתיישבות היהודית בנגב. נערוך סיור מודרך במצפה ששימש כבסיס להקמת קיבוץ גבולות הסמוך, ונכיר את סיפורו ההיסטורי של ראשון המצפים, ואת סיפורו של קו המים שנסלל בשנת 1947, והציל את הנגב במלחמת העצמאות.

 

נמשיך אל אנדרטת אוגדת הפלדה בחבל שלום, שהוקמה בשנת 1982, כהעתק לאנדרטה שנהרסה כחודשיים קודם לכן עם פינוי חבל ימית. האנדרטה מתנשאת לגובה של 25 מטר, ומראשה נשקיף אל הנוף של מרחבי חבל שלום.

 

לסיום מיוחד של הטיול, נגיע אל אתר התיירות החקלאית "שביל הסלט" במושב תלמי יוסף שבחבל הבשור. נפגוש את אורי אלון, חקלאי ויונאי שהקים ומנהל את המקום ונצא לסיור חקלאי בין החממות והחלקות החקלאיות שבמקום שבמהלכו נכיר את סיפור החלוציות והציונות של שנות האלפיים, וכמובן נקטוף ונטעם מהגידולים השונים. נסיים את הסיור במפגש היכרות מקרוב עם יוני הדואר משובך היונים שמתגוררות בשובך שבחווה.

 

בסיום הביקור ניפרד, ונמשיך בנסיעה הביתה .

חדר ארץ צאלים.jpg

המחיר לאדם בחדר זוגי - 1,897 ש"ח

המחיר לאדם בחדר יחיד - 2,593 ש"ח

וכולל :

 2 לילות ו - 3 ימים במלון ארץ צאלים בחדרי שמיים ואדמה עם מיטה זוגית, ספה, מקרר וערכת קפה.

 2 ארוחות בוקר, ארוחת ערב במסעדת המלון וארוחות פוייקה מיוחדת

 קבלת פנים במלון עם שתיה קלה וחמה, ארוחת צהריים בשרית ביום השני וטעימות גבינות, דבש וירקות .

3 סיורים מודרכים

 אוטובוס צמוד ליום השני

כניסות לכל האתרים המופיעים בתוכנית, הרצאות ופעילויות שונות

הדרכה מקצועית של מורה דרך מצוות המדריכים של גורדון טורס

פעילות ערב מרתקת

המחיר לא כולל:

תשר למורה הדרך/נהג אוטובוס במידה ויש

כל מה שלא מופיע תחת הגדרת "המחיר כולל"

mifgash_reka_FIN-clear3.png

נשמח גם לדבר בטלפון:

03-7659000

הטיול מתקיים בהתאם לנהלים ולתו הסגול. במהלך הנסיעה באוטובוס חובה לשמור מרחק ולעטות מסכה.

• יציאת הטיול מותנה במינימום 20 איש ומקסימום בהתאם להנחיות • הטיול מיועד לאנשים שמסוגלים ללכת ולהתנייד בצורה עצמאית. יש להצטייד בנעליים נוחות, שתיה מרובה, כובע ובגדים נוחים • לא יינתן זיכוי ללקוח שאיחר או הפסיד חלק מהטיול • הודעה על אי הוצאת הטיול מטעם החברה יכולה להתקבל עד 14 יום טרם היציאה. במידה והביטול כתוצאה משינוי בנהלים עקב נגיף הקורונה יועברו הכספים ששולמו לטיול עתידי בחברתנו • התוכנית יכולה להשתנות לפי צורך, אילוצי מזג האויר ובהתאם להחלטת המדריך בשטח תנאי ביטול: עד 7 ימים טרם היציאה – בעלות של 3% בלבד מעלות הטיול (עמלת כרטיסי אשראי) מתחת ל 7 ימים – 100% דמי ביטול במידה והטיול בוטל עקב כניסה לבידוד/מחלת הקורונה נאפשר ביטול ללא עלות והכסף ששולם יועבר לטיול עתידי בחברתנו החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את המסלול/מדריך/יום הטיול בהתאם להחלטת המדריך והנתונים בשטח. ט.ל.ח.

bottom of page