top of page
מסדרון_כניסה.jpg
mifgash_reka_FIN-clear3.png

מטיילים בלב הקסם המדברי
ונהנים במלון ישרוטל קדמא החדש!

הצטרפו אלינו לטיול מיוחד במדבר, הכולל "טעימות" מגוונות מהאיזור.
כשבמרכז הגשם מטריד והכבישים עמוסים זה בדיוק הזמן לרדת דרומה.
המרחבים, השקט, האנשים המיוחדים והמקומות הפשוטים (אך המרתקים)
בהם נבקר מאפשרים לכם להכיר מחדש אזורים בארץ,
ולחוות אתרים שהוקמו מחלומות על ציונות, קהילתיות ורצון לחיות אחרת.

 

נטייל בחבל לכיש, קריית גת ונבקר במאפיית ילדודס המיוחדת ובערב נצא לתצפית כוכבים במכתש רמון. נמשיך לטיול באזור ניצנה  שם, בסמוך למעבר הגבול נמצא כי האזור ששקק היסטוריה והתיישבות בתקופות קדומות. נבקר בצריף בן גוריון, נצא לטיול ג'יפים במדבר ונשלב טעימות גבינות בחוות בודדים.
נלון במלון קדמא החדש מבית ישרוטל
חאן נבטי מקסים, המציע חוויית אירוח ייחודית של שלווה בהשראת המדבר. 163 החדרים והסוויטות של המלון, נבנו סביב חצר פנימית רחבת ידיים, הפתוחה אל המרחב המדברי ובה בריכה מוקפת עצי פרי וצמחייה. במלון תמצאו גם מסעדה מדברית-אותנטית, ספא עם חמאם תורכי ומיני-בריכה מחוממת, חדר כושר ופינות מנוחה הפזורות במתחם.

*הטיול ביום הראשון והשלישי ברכבים פרטיים וביום השני באוטובוס לקבוצה.

לתכנית הטיול המלאה ולהרשמה גללו למטה

טלסקופ ושביל החלב - 2021 בוקשטיין.jpg

תאריך היציאה לטיול:

6-8/03/2022

2 לילות במלון קדמא החדש מבית ישרוטל

על בסיס חצי-פנסיון (א. בוקר וא.ערב במלון)

ו - 3 ימי טיול בהדרכת אבי טלמון

מדריך מומחה מצוות מורי הדרך של גורדון טורס

במהלכם תיהנו מתכנית טיול עשירה הכוללת

טיולים, הרצאות ומגוון פעילויות:

תכנית הטיול - היום הראשון:

הגעה ברכבים פרטיים - ניפגש בשעה 9:30 בתל לכיש.

 

נתחיל את טיולנו בתל לכיש וקריית גת העיר שקמה בלב חבל לכיש הירוק הרווי באתרי מורשת תיירותיים היסטוריים ונחשבת לאחת היפות והמרתקות בישראל והיא אחת הדוגמאות למימוש חזונו של דוד בן גוריון ליישוב הארץ.

ניפגש בשעה 09:30 בתל לכיש ונצא לסיור מודרך באחד האתרים ההיסטוריים החשובים מתקופת המקרא. נבקר בשרידיה המרשימים של העיר. נראה את סוללת המצור האשורית היחידה שהתגלתה במזרח הקרוב , את שרידי שתי מערכות השערים המרשימים בכניסה לעיר , ואת הארמון הגדול שנבנה בראש התל.

11:00 - לאלו שמתעוררים מאוחר, ניפגש בתחנה הבאה: מאפיית הילדודס

בקריית גת ישנו כפר נוער ובו בית הילדים "נווה חנה" המהווה בית חם   לכ-120 ילדים, מרקע סוציו-אקונומי קשה, בגילאים 4-18, שמשפחותיהם אינן יכולות לגדל אותם.

כחלק מפרויקט חינוכי הוקמה בכפר מאפיית "ילדודס" המייצרת ומשווקת מאפי בריאות, עוגיות ולחמים מיוחדים מקמח מלא ובאיכות גבוהה. כל זאת על מנת ללמד את ילדינו להרוויח את "לחמם" בעצמם. ילדינו לומדים את מלאכת האפייה, האריזה והשיווק, ורוכשים ערכים ומוסר עבודה. כל הכנסות המאפיה הינם לרווחת הילדים. נהנה מסיור במקום וכמובן מטעימות תוצרת הילדים..

משם נמשיך לביקור באנדרטת הפלוגה הדתית - בנר שני של חנוכה ב 28 בדצמבר 1948 , יצא כח של חטיבת אלכסנדרוני ובו בין היתר הפלוגה הדתית של החטיבה , במשימה לכיבוש חלק מכיס פלוג'ה שבו כותר הצבא המצרי. הפעולה הסתבכה והכוחות נסוגו בהותירם 89 חללים בשטח , וביניהם 67 מלוחמי הפלוגה הדתית. ואנדרטת המסע של יהודי אתיופיה - האנדרטה הוקמה לזכרם של מאות מיהודי אתיופיה שלא שרדו את מסע המסוכן והמפרך לארץ ישראל (שתי האנדרטאות נמצאות באותו מתחם.

נמשיך לכיוון מלון קדמא בשדה בוקר.  מומלץ להנות ממתקני המלון, בריכה מחוממת, ספא עם מגוון טיפולים ועוד. ניהנה מארוחת ערב במלון.

20:00  ניפגש לסיור בצריף בן גוריון הסמוך למלון. נבקר בצריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון הממחיש באופן בלתי אמצעי מי היה בן-גוריון האדם. אתם מוזמנים להכיר מקרוב את האיש והמנהיג.

הטיול מתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

במהלך כל הסיורים וההרצאות נקפיד על מספר המשתתפים

ועל המרחק בין האורחים בהתאם להנחיות.

עומדים בתנאי התו הסגול כדי שתוכלו ליהנות בביטחה!

Nitzna.jpg

תכנית הטיול - היום השני:

08:00 - ארוחת בוקר במלון.

09:00 - נצא לסיור שיכלול ארוחת צהריים.

הסיור יצא מהמלון באוטובוס ויסתיים בסביבות 15:00.

אזור ניצנה  הוא אחד האזורים בארץ שרוב האנשים לא יגיעו אליהם כלל כל ימי חייהם. כביש מדברי מוביל מבאר שבע בנסיעה של שעה ומשהו לכיוון מעבר הגבול ניצנה. שם, בסמוך למעבר הגבול נמצא כי האזור שקק היסטוריה והתיישבות בתקופות קדומות. גם כיום, ישנה התיישבות מתחדשת באזור זה.

נצא מהמלון בנסיעה, ונגיע אל נקודת תצפית בסמוך לישוב הקהילתי אשלים ממנה נשקיף אל שלושה מתחמי פיתוח וניסוי של מיזמי אנרגיה ירוקה שבכל אחד מהם נעשה שימוש בטכנולוגיה שונה להפקת אנרגיה ממקור השמש.

 מכאן נמשיך אל כפר הנוער ניצנה שנוסד בשנת 1986 על ידי אריה לובה אליאב שעמד בראשו כעשרים שנה. כיום מאגד הכפר בתוכו מגוון תוכניות חינוכיות, תכניות מנהיגות לצעירים ומגוון פעילויות חברתיות שונות.

נמשיך את ביקורינו בפתחת ניצנה, בנסיעה קצרה נגיע אל "חמוקי ניצנה", שם שניתן לפארק סלעי קירטון טבעי בקרבת הגבול המצרי.

נמשיך למרגלות ניצנה העתיקה שהוקמה ע"י הנבטים כאחת משש תחנות דרכים שהוקמו על ידם ברחבי הנגב וקיבלה את מימיה משיטפונות החורף של נחל ניצנה, שנמצא לרגלי התל.

משם נשקיף אל ראש התל ונכיר את סיפורם המיוחד של הנבטים.

 

נסיים באתר תחנת הרכבת התורכית הסמוכה בעוג'ה אל חפיר. במלחמת העולם הראשונה, יצאו התורכים מארץ ישראל במטרה להגיע אל תעלת סואץ. קווי האספקה הארוכים והמחסור במים הביאו אותם לסלול קו הרכבת לכיוון התעלה, שלאורכו נבנתה בשנת 1915 תחנת הרכבת המפורסמת בבאר שבע ושנה לאחר מכן הגיעה המסילה לעוג'ה אל חפיר.

נאכל ארוחת צהריים באזור.

נשוב למלון לקראת 17:00

 

הערב - ארוחת ערב ולאחריה 

19:30 – נצא בהסעה למכתש רמון ל"מסע בין כוכבים" – תצפית כוכבים פרטית ב"שמורת אור הכוכבים" במכתש רמון. הדרכה מרתקת "מבוא לצפייה בשמי הלילה", היכרות עם כיפת השמיים באמצעות ציין לייזר, זיהוי קבוצות כוכבים וגרמי שמיים שונים, סיפורים, אגדות וחוויית צפייה בכוכבים בטלסקופים משוכללים. הפעילות מתקיימת בשטח בישיבה על מחצלות ומזרונים.

בתום הפעילות נשוב למלון.

גיפים בטבע 4.jpg
food4.jpg

תכנית הנופש - היום השלישי:

10:00 - יציאה ברכבים פרטיים לקבר בן גוריון (נסיעה של כ-10 דק') שם נחנה את רכבינו ונצא לטיול ג'יפים טיול בנוף המרהיב בבקעת צין. ירידה משדה בוקר במעלה הסרפנטינות ונסיעה בואדי המרשים של נחל צין. בדרכנו נפגוש צמחיית מדבר, עם קצת מזל יעלים ודורסים מזדמנים, "באר המשאלות" והליכה בקניון מדברי יפהפה לבריכת מעיין מהיפות בנגב. הפסקת תה בעין עקב, לצד בריכת המעיין.

בתום הסיור נמשיך ברכבים לחוות נאות.

לפני 18 שנה , הגשימו לאה וגדי נחימוב את חלומם, ועברו יחד עם ילדיהם אל רמת הנגב שם הקימו את אחת מ - 23 חוות הבודדים שקמו במרחבי הנגב.

בחווה מגדלים עיזים ומייצרים מחלבן גבינות איכותיות.

כמו כן הוקמו בחווה בקתות אירוח שמארחות מקומיים ותיירים באווירה מדברית מיוחדת.

בביקור נפגוש את בעלי החווה שיספרו את סיפורם האישי שמשתלב בסיפור הקמתן של חוות הבודדים בנגב.

נסייר בחווה ובדיר ולסיום נטעם מהגבינות המיוצרות במקום.

 

בתום הביקור ניפרד, ונמשיך בנסיעה הביתה.

חדר_2.jpg

המחיר לאדם בחדר זוגי - 2,186 ש"ח

המחיר לאדם בחדר יחיד - 3,210 ש"ח

וכולל :

 2 לילות ו - 3 ימים במלון קדמא מבית ישרוטל

בחדרים עם מרפסת ע"ב חצי פנסיון ( ארוחות בוקר וערב במלון)

ארוחת צהריים בשרית ביום השני

טעימות ונישנושים במאפיית ילדודס, טעימות גבינות בחוות נאות

3 ימי סיור מודרכים

 אוטובוס צמוד ליום השני

טיול בג'יפים סגורים וממוזגים (עד 5 איש בג'יפ)

כניסות לכל האתרים המופיעים בתוכנית, הרצאות ופעילויות שונות

הדרכה מקצועית של מורה דרך מצוות המדריכים של גורדון טורס

פעילות ערב מרתקת

המחיר לא כולל:

תשר למורה הדרך/נהג אוטובוס במידה ויש

כל מה שלא מופיע תחת הגדרת "המחיר כולל"

mifgash_reka_FIN-clear3.png

נשמח גם לדבר בטלפון:

03-7659000

הטיול מתקיים בהתאם לנהלים ולתו הסגול. במהלך הנסיעה באוטובוס חובה לשמור מרחק ולעטות מסכה.

• יציאת הטיול מותנה במינימום 20 איש ומקסימום בהתאם להנחיות • הטיול מיועד לאנשים שמסוגלים ללכת ולהתנייד בצורה עצמאית. יש להצטייד בנעליים נוחות, שתיה מרובה, כובע ובגדים נוחים • לא יינתן זיכוי ללקוח שאיחר או הפסיד חלק מהטיול • הודעה על אי הוצאת הטיול מטעם החברה יכולה להתקבל עד 14 יום טרם היציאה. במידה והביטול כתוצאה משינוי בנהלים עקב נגיף הקורונה יועברו הכספים ששולמו לטיול עתידי בחברתנו • התוכנית יכולה להשתנות לפי צורך, אילוצי מזג האויר ובהתאם להחלטת המדריך בשטח תנאי ביטול: עד 7 ימים טרם היציאה – בעלות של 3% בלבד מעלות הטיול (עמלת כרטיסי אשראי) מתחת ל 7 ימים – 100% דמי ביטול במידה והטיול בוטל עקב כניסה לבידוד/מחלת הקורונה נאפשר ביטול ללא עלות והכסף ששולם יועבר לטיול עתידי בחברתנו החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את המסלול/מדריך/יום הטיול בהתאם להחלטת המדריך והנתונים בשטח. ט.ל.ח.

bottom of page